17 Mayıs - 23 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen herhangi bir etkinlik Dünya Oryantiring Günü etkinliği olarak kaydedilebilir

Devamını OkuKılavuz Etkinlik Ön Kaydı

DÜNYA ORYANTİRİNG
GÜNÜNE KADAR OLAN GÜNLER
0
Registered
regions/countries
64
Registered
events
795
World
participants
102472
A project byDownload local map

ParticipantsWorld

Bir etkinlik düzenleme

Kılavuz

Dünya Oryantiring Günü Yönergeleri (oku)

Dünya Oryantiring Günü Yönergeleri (PDF)

Dünya Oryantiring Günü Grafik Kılavuzu

Dünya Oryantiring Günü Yazı Tipi Robotu

WOD ‘Open Sans’ Yazı Tipi

Tanıtım kiti

Forma veTişört Baskısı
Göğüs Numarası
Amblem
Diploma
Diploma (kenar boşluklu)

Formlu diploma
El ilanı
El ilanı (kenar boşluklu)
Afiş
Poster (kenar boşluklu)
Başlangıç kartı

Flama

Poster

Logolar

Dikdörtgen Format

PNG: Siyah, Renkli & Beyaz
EPS: Siyah, Renkli & Beyaz.

Kare biçimi
PNG: SiyahRenkli & Beyaz.
EPS: SiyahRenkli & Beyaz.

Tanıtım fotoğrafları

Fotoğraf 1-10’u kullanırkenn lütfen Sportident den bahsediniz.

Fotoğraf 1, Fotoğraf 2, Fotoğraf 3, Fotoğraf 4, Fotoğraf 5, Fotoğraf 6, Fotoğraf 7, Fotoğraf 8, Fotoğraf 9, Fotoğraf 10

Labirent (4 harita) ve labirentin nasıl kurulacağı.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Vizyonumuz

Uluslararası Oryantiring Federasyonu’nun geleneksel Dünya Oryantiring Günü organizasyonuna ilişkin hedefleri aşağıdaki gibidir: Oryantiring sporunun gençler arasında yaygınlaştırılmasını, görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırmak, hem okulların faaliyetlerinde hem de tüm Ulusal Federasyonların bulunduğu ülkelerde kulüplerin faaliyetlerinde katılımcı sayısını artırmak, öğretmenlerin oryantiring sporunu eğlenceli ve eğitici bir şekilde uygulamasına yardımcı olmak ve oryantiring sporunda yer alacak yeni ülkelere ulaşmaktır.

Vizyoner Eylem Süreci

Tüm Ulusal Oryantiring Federasyonlarına bağlı her kulüp en az bir okulla temasa geçer. Öğretmenlere oryantiring derslerinde yardım edilebilir, böylece dersler eğlenceli ve heyecan verici bir deneyime dönüşür, IOF farklı dillerde öğretim materyalleri üzerinde çalışmaktadır. IOF Bölgesel Kalkınma ve Gençlik Komisyonu, materyalleri ve deneyimleri birbirleriyle paylaşmaları için ulusal federasyonlardan ilgili kişilerle bir okul oryantiring ağı koordine eder. Etkinlikten sonra evlerine götürüp arkadaşlarına ve ailelerine göstermeleri için haritaların öğrencilerde kalması sağlanır.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2020

WOD 2020 Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edilmiştir.

WOD 2020’nin 13 Mayıs ile 19 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceği öngörülmüştü. 2020 yılı için hiçbir faaliyet WOD etkinliği olarak kabul edilmeyecektir.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2019

Sonraki Dünya Oryantiring Günleri 15 Mayıs’ta gerçekleşecek! 2019’da, 15 Mayıs ile 21 Mayıs arasında, düzenlenen herhangi bir etkinlik Dünya Oryantiring Günü etkinliği olarak kaydedilebilir.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2018

23 Mayıs 2018 Çarşamba günü üçüncü Dünya Oryantiring Günü gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanındaki 349052 katılımcının oryantiring etkinliğine katılması, önceki yıllara göre daha da büyük bir başarıydı.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2017

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü ikinci Dünya Oryantiring Günü gerçekleşti. Geçen yılkinden daha da büyük bir başarıydı ve dünyanın dört bir yanındaki 288.000 katılımcı bir oryantiring etkinliğine katıldı. Bu sayı, geçen yıla göre 35.000 kişi daha fazla katılımcıyla yeni bir rekor.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2016

11 Mayıs 2016 Çarşamba günü, ilk Dünya Oryantiring Günü büyük bir başarıydı ve tüm dünyada 250.000’den fazla katılımcı bir oryantiring etkinliğine katıldı. Dünyanın dört bir yanındaki okullar, kulüpler ve meraklılar harika bir katkıda bulundular ve dünya rekorunu kırmayı başardık.

Rabbit Tour (Tavşan Turu)

Bu kampanyanın amacı, dünya çapında insanlar arasında “sıcak bir konu” yaratmak ve daha büyük bir şeyin parçası olmaktır! “Tavşan Turu” nun amacı, bu tür faaliyetlerin Avrupa’da yapılmasının mümkün olup olmadığını ve 2018’de dünya çapında 3-5 Dünya Oryantiring Günü Tavşan Turu etkinliği uygulamasının uygulanıp uygulanamayacağını araştırmaktır.

Dünya Oryanting Günü Tavşanını takip et

#worldorienteeringday


Instagram
[instagram-feed]